Stiuk Wenecki – film instruktażowy

Stiuk Wenecki MAGNAT Style to cienkowarstwowa akrylowa farba strukturalna przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych, sufitów, kolumn oraz innych miejsc i …

20 comments

 1. Krisio K says:

  Witam
  Zakupiłem 2 opakowania stiuku,? wykonawca który miał go nakładać spanikował więc męczę sie sam i mam pytanie czy w przypadku nałożenia 2 warstwy ze zbyt mało widocznym wzorem, można nałożyć kolejna warstwę jak 2 i ostateczną 3 warstwę, czyli w sumie cztery warstwy. Brak wyraźnego wzoru mógł być spowodowany przeszlifowaniem całej pierwszej warstwy papierem sciernym. :)

 2. Toster669 says:

  Jako amator mam dwa pytania:
  O co chodzi z tym przemywaniem krawędzi pacy? Kiedy trzeba ją przemywać?
  I bardzo podoba mi się ten właśnie kolor, ale nigdzie nie jest powiedziane jak on się nazywa, a w żadnym z popularnych sklepów nie zalazłam farb strukturalnych firmy Magnat ani też pigmentów tej firmy. Nawet na stronie podanej wyżej jest jedynie zdjęcie pigmentu, bez żadnych? nazw i wykazów innych kolorów.

 3. paula vargas says:

  muchas gracias? exelente video saludos desde colombia, un colega

 4. MAGNATfarby says:

  Jeszcze raz dziękujemy za zamieszczone uwagi, równocześnie informujemy że, dla osób, które miały już kontakt z dekoracjami organizujemy praktyczne? szkolenia w siedzibie firmy, zakończone uzyskaniem certyfikatu Rekomendowanego Wykonawcy systemów dekoracyjnych MAGNAT Style na które zapraszamy.

 5. MAGNATfarby says:

  Wielkość narzędzia to sprawa w pewnym sensie indywidualna? i zależna od rodzaju powierzchni (powierzchnie płaskie, półokrągłe itp.,). W przypadku większych płaszczyzn wiemy że wykonawcy używają większej lub mniejszej pacy do polerowania. Osobiście do tej czynności używam pacy mniejszej.

 6. MAGNATfarby says:

  Paca trapezowa, którą obecnie oferujemy wg naszej opinii i wg oceny zaprzyjaźnionych wykonawców jest narzędziem lepszym, precyzyjniejszym, którym łatwiej się pracuje. Można ją porównać pod względem jakości zastosowanej stali do narzędzia? marki Pavan- jednego z liderów w tej dziedzinie. Oczywiście poprzednie pace wśród wykonawców do dziś “cieszą” sie dobrą opinią”.

 7. MAGNATfarby says:

  Nakładanie materiału jedną czy dwoma krawędziami pacy to również indywidualna sprawa wykonawcy i kwestia jego biegłości. Rzeczywiście przeoczyliśmy poradę dotyczącą czyszczenia krawędzi pacy- postaramy sie ten szczegół? “wstawić”. Jest to istotna czynność mająca przełożenie na efekt końcowy.

 8. MAGNATfarby says:

  Kwestia polerowania ostatniej warstwy stiuku po wyschnięciu lub w trakcie jej nakładania to również sprawa doświadczenia. Znamy wykonawców którzy wykonując stiuk wenecki delikatnie wygładzają go w trakcie nakładania ostatniej warstwy, później po aplikacji wosku dodatkowo pacą “podkręcają połysk”. Taki zabieg wymaga użycia pacy przechowywanej tylko do? tego celu.

 9. MAGNATfarby says:

  W materiale przestrzegamy wyraźnie przed nabłyszczaniem pierwszej i drugiej warstwy. Znikomy połysk jest naturalnym efektem ściągania nadmiaru materiału? pacą- stiuk zawiera mikrowoski które pod wpływem “wygładzania ” wybłyszczają się.

 10. MAGNATfarby says:

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi? produktami oraz? za zamieszczenie uwag. Pozwolą nam one modyfikować filmy instruktażowe, tak aby były bardziej pomocne dla zainteresowanych wykonawców.Zupełnie naturalnym jest rozpoczynanie pracy w narożniku wewnętrznym a następnie “ucieczka” od niego. Daje to czas na wyschnięcie materiału i bezpieczne rozpoczęcie w ten sam sposób sąsiedniej ściany.

 11. MAGNATfarby says:

  W dalszej części filmu? wykonawca nie wraca wielokrotnie do nałożonej wcześniej warstwy a jedynie może nieco drobiazgowo formuje wzór. Ten detal to kwestia indywidualnego odbioru treści filmu.

 12. remointeriapl says:

  Prosze czytac od dołu? :)

 13. remointeriapl says:

  szczegolnie jak jest malo zaostrzona albo nawet nowa, wieksza paca nie nadaje sie do wyblyszczania, mieliscie bardzo dobre male packi prostokatne do wyblyszczania, ale ostatnio zauwazylem zmiane na trapezowe ktore sa duzo gorsze ze wzgledu na ksztalt. Film mimo wszystko amatorowi pomoze aczkolwiek powinno byc powiedziane w nim troche wiecej nawet o tak prostej rzeczy jak przemywanie krawedzi packi wilgotna szmatka to jest bardzo wazne nawet? dla amatora

 14. remointeriapl says:

  a efekt jest o niebo lepszy niz po 2 godzinach bo po tak dlugim czasie to nawet wosk nie wypelni wszystkich zmatowien. Są to jednak uwagi malo istotne dla amatora, jednakze najgorsze to nakladanie stiuku dwoma krawedziami pacy po ok 5-10 minutach gdy zapomni sie przetrzec jedna z krawedzi wilgona szmatka a szczegolnie przy wysokiej? pigmentacji materialu, po zmianie krawedzi mozna sie spodziewac rys na scianie, no i sam fakt wyblyszczania wieksza tą ktora nakladamy:)

 15. remointeriapl says:

  im wiecej razy wracamy do juz nalozonej warstwy tym bardziej ją rozmydlamy tworzac nie wzor a jakis tam efekt, dodatkowo z doswiadczenia wiem ze im bardziej doblyszczymy warstwe 1 lub 2 tym wieksze prawdopodobienstwo ze przy wyblyszczaniu 3 warstwy spuchnie nam sciana, ja zawsze po nalozeniu 3 warstwy odrazu lece cala sciane drugą? małą pacą az do wyblyszczenia jesli poprzednie warstwy nie swieca sie za bardzo to nic nie odpadnie :)

 16. remointeriapl says:

  Zajmuje sie dekoracjami profesjonalnie od okolo 5 lat na materialach firmy Magnat? pracowalem wiele razy nie zlicze metrazu jaki przerobilem ale najwieksze jednorazowe zlecenie mialo metraz +720m2 + 10 kolumn od 2,5 m wysokosci do ponad 5m ktore wykonywalismy w 4 osoby, głowne zastrzezenie to rozpoczynanie sciany od prawej strony (mimo tego ze jest to naroznik wewnetrzny), kolejne zastrzezenie to ilosc rochow po powierzchni przy warstwach wykonczeniowych

 17. MAGNATfarby says:

  Proszę o informację do jakich etapów pracy wykonawcy na filmie? instruktażowym ma Pan uwagi, ponieważ nie za bardzo wiem do czego mam się odnieść.Nie podoba się Panu przygotowanie podłoża, nakładanie produktu czy efekt końcowy?

 18. remointeriapl says:

  Bez obrazy dla wykonawcy z filmu ale jak widze jak to? robi to jestem w szoku jak ktos ogladnie ten film i zrobi tak jak tu pokazuja to mu wyjdzie KUPA i tyle :)

 19. arturomenek says:

  styl-malo.pl?

 20. MrNoony2011 says:

  ????? ????
  ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *